СТУДЕНТИ ОТ АМЕРИКАНСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ И МЕСТНИ ОБЩНОСТИ МЕСЯТ ЗАЕДНО В ИМЕТО НА СПОДЕЛЕНИ ЦЕННОСТИ

 

На 13-и март 2019 г. Американският университет в България (АУБ) става домакин на инициативата „Месим, за да се смесим“. Тя ще се проведе от 16 до 18 ч. в студентския център „Америка за България“ под мотото „Да омесим заедно една по-единна общност!“.

По време на събитието преподаватели и студенти от АУБ заедно със социални институции и представители на местната власт ще рисуват в брашно и ще оформят чрез хлебни кукли своята визия за един по-единен и динамичен Благоевград.

Tози уникален метод за социална промяна, наречен „Театър на трохите”, е създаден от преподавателя по антропология в АУБ д-р Надежда Савова-Григорова по време на нейните академични проучвания в университета „Принстън”. Партньор в организацията на „Месим, за да се смесим“ е студентският Клуб за по-добро общество към АУБ.

„Целта ни е да съберем на едно място хора от различни общности и социални институции  в Благоевград и по този начин да допринесем към сплотеността и единството сред различните социални групи в града. Какво по-добро място бихме си представили за такова събитие от АУБ, където заедно живеят студенти и преподаватели от над 40 страни в един гостоприемен български град“, посочи д-р Надежда Савова-Григорова.

Провеждайки своя докторат, тя пътува в над 75 страни, изследвайки различни културни и хлебни традиции, за което е отличена и от световното издание на „Нешънъл Джиографик“ за „Пътешественик с мисия на годината 2012”.

Методът „Театър на трохите” вече се използва в повече от 20 страни на 6 континента и така прераства в световната мрежа „Хлебни къщи“ (www.bread.bg; www.breadhousesnetwork.org). В инициативи на мрежата се включват президентът на Бразилия Дилма Русев, президентът Росен Плевнелиев (2012 – 2017), както и кметове на български градове.

 

БЕЛЕЖКИ ДО РЕДАКТОРИТЕ

За Американския университет в България (АУБ):

Основан през 1991 г. със съдействието на правителствата на Република България и САЩ, Американският университет в България (АУБ) предлага висококачествено американско образование на изключително конкурентна цена и се слави с успехите на своите възпитаници по цял свят. АУБ е акредитиран както в САЩ от New England Commission of Higher Education (NECHE), така и в Европа от българската Национална агенция за оценяване и акредитация. В резултат успешно завършилите АУБ студенти получават двойна диплома – за САЩ и Европа. Университетът предлага 12 бакалавърски програми, магистърска програма по бизнес администрация за ръководни кадрии магистърска програма по финанси, банково дело и управление на недвижими имотисъвместно с икономическия университет Bocconi в Милано. В АУБ се обучават 1000 студенти от над 40 държави, а преподавателският състав надхвърля 70 души от над 20 страни. АУБ разполага с най-добрата университетска база в региона: комфортни общежития, отличения с награди студентски център „Америка за България“ и най-голямата англоезична библиотека в Югоизточна Европа. Така студентите живеят и учат в кампус, отговарящ на най-високите световни стандарти. Общо завършилите АУБ са около 5000 души, като 99,8% от тях са започнали работа или са продължили обучението си в магистърски или докторски програми броени месеци след дипломиранетоси. В допълнение АУБ заема водещи позиции в рейтинговата система на Министерство на образованието за осма поредна година.


Кратка информация и история: http://aubg.edu/quick-facts

Нашата мисия и нашите ценности: http://aubg.edu/mission-values

Разяснение на нашия модел на образование: http://aubg.edu/liberal-arts-explained

АУБ в София: https://www.aubg.edu/executive-education

Защо бъдещи студенти избират АУБ: http://aubg.edu/smartversity

За допълнителна информация, моля свържете се с Албена Кехайова на тел.: 073 888 215 или мобилен: 0888 80 17 48. 

Офис „Комуникации и маркетинг“

akehayova@aubg.edu

www.aubg.edu