Schneider Electric се присъединява към инициативата EV100 за ускорено преминаване към пълна електрическа мобилност

Стъпка напред към ангажиментта по изграждане на нулев въглероден свят направи Schneider Electric, лидер в дигиталната трансформация на енергийния мениджмънт и автоматизацията. Компанията обяви членството си в инициативата EV100 на неправителствената организация „Група по климата“. Тя е насочена към приемането на корпоративни политики за формиране на съставени от 100% електрически автомобили фирмени автопаркове до 2030 г. Новината съвпадна с публикуването на годишния доклад 2020 Progress and Insights Annual Report, който показва, че търсенето на електрически превозни средства се увеличава и организациите напредват бързо към своите цели, където са налични подобни модели.

Според специалния доклад на Между правителствения панел за климатично изменение глобалните емисии на въглероден диоксид трябва да бъдат намалени с 45% до 2030 г., за да се ограничат климатичните промени до 1,5 °C повишение на средната температура в световен мащаб. Електрическата мобилност е ключова за постигането на тази перспектива в съчетание с декарбонизацията, децентрализацията и дигитализацията на енергията.

Възприемането на електрическата мобилност обаче е по-бавно, отколкото е необходимо. С този ангажимент Schneider Electric иска да демонстрира, че е постижима бърза промяна, като същевременно се гарантира комфорт и икономии за шофьора. До 2030 г. Schneider Electric ще подмени 14 хил. фирмени автомобила в над 50 страни с електромобили. До 10 години компанията ще инсталира инфраструктура за зареждане на електрически коли в основните си офиси и фабрики, като водещите страни вече показват възможностите на иновативната EcoStruxure eMobility архитектура с микро мрежови технологии, управление на активи и нови системи за енергиен мениджмънт.

През 2019 г. Schneider Electric ускори своята климатична стратегия, по-специално целта да постигне въглероден неутралитет в собствената си екосистема до 2025 г. и нулеви емисии до 2030 г. като част от утвърдената цел от 1,5°C. С присъединяването си към инициативата EV100, ръководена от неправителствената организация Група по климата, и обединявайки се с влиятелни компании, Schneider Electric се ангажира да ускори мерките си по климата. Преминаването към електрически автопарк ще позволи да се намалят преките емисии на въглероден диоксид от автомобилите на компанията до 2030 г. 

EcoStruxure за еМобилност: Иновативни технологии ще формират бъдещето на електрическата мобилност

За да ускори приемането на електрическите коли като устойчива форма на мобилност по света, Schneider Electric пусна EcoStruxure за eMobility – единствената в света инфраструктура за таксуване на електромобили. Отличително при нея е, че обхваща цялата верига за зареждане на електрическите автомобили: от одита и консултациите до управлението на мрежи и микромрежи и интелигентни станции за зареждане:

  • Консултантски услуги за подпомагане на клиентите стратегически да планират, проектират, инсталират и поддържат интелигенти системи за зареждане на електромобили, които са безопасни, надеждни и ефективни.
  • Управление на енергията и микромрежи за оптимизиране на потреблението на енергията от зарядни устройства на електромобили благодарение на софтуер, който намалява потреблението на енергия и повишава ценовата ефективност чрез прогнозиране на оптималното време на консумация, производство, съхранение или продажба на енергия.
  • Вградено съхранение на батерии, което оптимизира ползването на ел. мрежата и позволява по-добро управление на възобновяемата енергия.
  • IIoT предиктивната поддръжка и управление на операциите, съчетани с анализи на данни, свеждат до минимум оперативните разходи и спомагат за намаляване на престоя.
  • Зареждащите станции EVlink са лесни за употреба от потребителя и могат да бъдат внедрени в мащаб.

За да научите повече, посетете нашия уеб сайт за автомобилни и мобилни решения

„В Schneider Electric поехме ангажимент да достигнем нулеви нетни оперативните въглеродни емисии до 2030 г. като част от приетата цел за ненадвишаване на1,5°C. Присъединяването към инициативата ЕV100 е ключова стъпка за постигането на тази амбиция. Подобна трансформация ни позволява да включим заедно хиляди наши служители, клиенти и стартиращи фирми в най-различни иновации. Вярваме, че електроенергията е бъдещето на мобилността и искаме да покажем, че за 10 години може да се постигне бързо усъвършенстване на електрическите автомобили. Уникалният цялостен подход на Schneider Electric EcoStruxure към инфраструктурата на еМобилността осигурява интегрирани, непрекъснати и кибер сигурни електрически решения за зарядни станции на електромобили за автопазара и обществени места“, каза Леонид Мукамедов, изпълнителен вицепрезидент „Глобална стратегия“ в Schneider Electric.

Компанията вече участва в три от инициативите на Групата по климата: EP100, RE100 и EV100, които са допълващи трансформацията за намаляване на емисиите до нула до 2030 г. в съответствие с климатичните цели от 1.5°C. През 2017 г. Schneider Electric си партнира в:

  • Инициативата EP100 за удвояване на енергийната производителност до 2030 г. спрямо базовата стойност от 2005 г., като се поставя амбициозната цел за удвояване на икономическата продукция от всяка единици консумирана енергия.

Инициативата RE100 за използване на 100% възобновяема електроенергия до 2030 г. с междинна цел от 80% до 2020 г. Напредъкът се отчита в Schneider Sustainability Impact (SSI)

„Глобалните компании играят важна роля за ускоряване на енергийния преход. С присъединяването си към EP100 и RE100 и поставяйки интелигентното използване на енергия в основата на своята бизнес стратегия, Schneider Electric вече води с примера си“, заявки Хелън Кларксън, изпълнителен директор на Групата по климата. „Радваме се, че Schneider Electric сега също се присъединява и към ЕV100, което ги прави една от надяваме се много повече компании, които ще поемат и трите ангажимента, демонстрирайки, че по-чистата, интелигентна енергия и транспорт вървят ръка за ръка.“

Освен преходът към електрически превозни средства от собствения автопарк, Schneider Electric помага и на други компании да осъществят трансформацията като инвестира и партнира със стартиращи бизнеси. Сред тях са eIQ Mobility, фокусирани върху консултантски услуги и софтуер за електрифициране на автопарка или DST, предлагащи логистика на електромобилен автопарк като услуга. Те разполагат с над 16 хил. електрически автомобили. Schneider Electric е инвеститор и партньор на Volta, чийто иновативен бизнес модел дава възможност за безплатно зареждане на електрически коли на шофьори, собственици на недвижими имоти, срещу реклама. 

 

За EV100:

EV100 е глобална инициатива на Групата по климата, обединяваща насочени към бъдещето компании, ангажирани да ускорят прехода към електрически превозни средства, за да превърнат електрическия транспорт в „новото нормално“ до 2030 г. Присъединявайки се към ЕV100, те увеличават търсенето, поощряват масовото внедряване и правят електрическите автомобили по-достъпни за всички. Посетете: TheClimateGroup.org/EV 

За Групата по климата:

Мисията на Групата по климата е да ускори действията по климата, за постигане на свят, където глобалното затопляне не надвиша 1,5°C и има повече просперитет за всички. Ние правим това чрез обединяване на мощни бизнес среди и правителства, които движат глобалните пазари и политики. Ние се фокусираме върху най-големите световни възможности за промяна, възприемане на иновации и решения и градим на амбициозност и темп. Ние сме международна организация с нестопанска цел, основана през 2004 г., с офиси в Лондон, Ню Делхи и Ню Йорк. Горди сме, че сме част от коалицията „ WeMeanBusiness.

Посетете TheClimateGroup.org или последвайте в Twitter @ClimateGroup и Facebook @TheClimateGroup 

За Schneider Electric:

Schneider Electric е лидер в дигиталната трансформация на енергийния мениджмънт и автоматизацията в домовете, сградите, центрове за данни, енергийната инфраструктурата и индустрията. С присъствие в над 100 държави Schneider Electric е лидер в енергийния мениджмънт – средно и ниско напрежение, енергийната сигурност и автоматизацията. Вярваме, че хората и партньорите са това, което прави Schneider Electric успешна компания, и че стремежът ни към иновации и устойчивост гарантира, че електроенергията е достъпна (Life IsOn) навсякъде, за всеки и по всяко време.

Schneider Electric присъства в България от 1990 г. чрез марките Merlin Gerin и Telemecanique, които през 1993 г. се сливат в едно търговско представителство. През 1998 г. Schneider Electric основава свое дъщерно дружество в София – Шнайдер Електрик България ЕООД. През 1999 г. компанията купува обособена част от завода за електроапаратура в гр. Перущица.

През 2007 г. Schneider Electric открива нов завод в гр. Пловдив, като основната му насоченост е производство на прекъсвачи. Инвестицията е в размер на 22 милиона евро и включва застроена площ и нови производствени мощности. Производството на Schneider Electric в България е от изключителна значимост за развитието на компанията в глобален мащаб.

През 2019 г. заводът на Schneider Electric в България получи Smart Factory сертификат – най-високия вътрешен стандарт на групата за индустриално производство, автоматизация и ефективно управление на процесите. Фабриката у нас е една от най-големите и модерни производствени бази на компанията в Европа и става първата и единствена Smart Factory на Schneider Electric за цяла Източна Европа. Над 65% от процесите в нея са изцяло автоматизирани, а екипът не спира внедряването на нови технологии. Със сертификата заводът Schneider Electric в България се превръща в демонстрационен Smart Factory център за 14 държави.

Научете повече на:  https://www.se.com/bg/bg/ 

 

Шнайдер Електрик България