Фондация „ДА“ и Schneider Electric в подкрепа на нуждаещи се семейства за преодоляване на негативния ефект на COVID-19
Съвместният проект включва осигуряване на дигитални устройства за дистанционно обучение на деца в региона на Пловдив.
Фондация „ДА“ реализира проект в подкрепа на нуждаещи се семейства и уязвими групи за преодоляване на негативния ефект на COVID-19. Той е финансиран от Schneider Electric, като целта е осигуряването на грижи за жертвите на домашно насилие и самотните майки в региона на Пловдив по различни начини - храна, хигиенни комплекти, психологическа и правна подкрепа, както и техника, свързана с обучението на децата.
Основен партньор на проекта е фабриката на Schneider Electric в Пловдив, която осигури техника на деца от семейства в затруднено положение, чрез която те да могат да вземат активно участие в дистанционните учебни занятия.
“Ковид кризата постави такива деца, които по принцип са в риск, в още по-неблагоприятна ситуация. Отделно с увеличаването на броя на безработните, някои семейства изпитаха неочаквани затруднения. Това са два различни типа групи, но ние работим с всички тях с основна цел да защитим равните шансове на децата да получат достъп до образование“, споделя Милена Кадиева, директор на фондацията.
„Да окажем подкрепа за местната общност е част от отговорностите и задачите, които си поставяме сами. Животът на нашия колектив е в тази местна общност и за нас е приоритет да участваме с положителен отпечатък в него и да подкрепяме нуждаещите се хора, деца и семейства, както сме го правели винаги досега“, споделя г-жа Мария Топчийска, Управител на Умната фабрика на Schneider Electric в Пловдив.
Освен участието в учебните занятия, чрез предоставените дигитални устройства децата имат възможност и да развият пълноценни дигитални умения, абсолютно необходими за съвременния живот. Част от децата са от многодетни семейства, както и от малки населени места, някои от тях се отглеждат от един родител или от по-възрастни роднини. Консултантите на фондация „ДА“ („Джендър алтернативи“) подпомагат семействата така, че заниманията с предоставената техника да бъдат пълноценни и ефективни.
За фондация „ДА“:
Фондация „ДА” е юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на дейност в обществена полза, със следните цели:
- Насърчаване на равенството и равните шансове на всички граждани в обществото чрез подпомагане на социално слабите и други лица, жертви на дискриминация, нуждаещи се от закрила и подпомагане на тяхната интеграция и личностна реализация;
- Подпомагане изграждането на балансирано гражданско общество в страната и равни възможности и равно представителство на мъжете и жените и на различните етноси в публичния и частния сектор;
- Насърчаване активното участие на младите хора в обществения живот чрез защита и популяризиране на техните права;
- Извършване на изследвания за равнопоставеността между половете във всички области на обществения живот в Република България;
- Разпространяване на обективната информация за джендър проблемите;
- Застъпничество за утвърждаване на универсалните и европейски стандарти за правата на човека и общопризнатите ценности на демокрацията и хуманизмачрез индивидуална защита на правата на човека и инициативи за съответствие на българското законодателство с тези стандарти, както и всички позволени от закона цели, които не са забранени от закон или други нормативни актове в РБ.
http://genderalternatives.org/bg/
За Schneider Electric:
Целта на Schneider е да даде възможност на всички да се възползват максимално от енергията и ресурсите на планетата за постигането на напредък и устойчивост за всички. Ние наричаме това Life Is On. Нашата мисия е да бъдем вашият дигитален партньор за устойчивост и ефективност.
Ние управляваме дигиталната трансформация чрез интегриране на водещи в световен мащаб процеси и енергийни технологии, облачни платформи, контрол, софтуер и услуги през целия жизнен цикъл за осъществяването на интегрирано управление на компании, домове, сгради, центрове за данни, инфраструктура и промишлени сектори.
Ние сме най-локалната от глобалните компании. Поддръжник сме на отворените стандарти и екосистемите за партньорство, които приемат и се вдъхновяват от нашите споделени смислени цели и ценности за приобщаване и овластяване.
Schneider Electric присъства в България от 1990 г. чрез марките Merlin Gerin и Telemechanique, които през 1993 г. се сливат в едно търговско представителство. През 1998 г. Schneider Electric основава свое дъщерно дружество в София – Шнайдер Електрик България ЕООД. През 1999 г. компанията купува обособена част от завода за електроапаратура в гр. Перущица.
През 2007 г. Schneider Electric открива нов завод в гр. Пловдив, като основната му насоченост е производство на прекъсвачи. Инвестицията е в размер на 22 милиона евро и включва застроена площ и нови производствени мощности. Производството на Schneider Electric в България е от изключителна значимост за развитието на компанията в глобален мащаб.
През 2019 г. заводът на Schneider Electric в България получи Smart Factory сертификат – най-високият вътрешен стандарт на групата за индустриално производство, автоматизация и ефективно управление на процесите. Фабриката у нас е една от най-големите и модерни производствени бази на компанията в Европа и става първата и единствена Smart Factory на Schneider Electric за цяла Източна Европа. Над 65% от процесите в нея са изцяло автоматизирани, а екипът не спира внедряването на нови технологии. Със сертификата заводът Schneider Electric в България се превръща в демонстрационен Smart Factory център за 14 държави.
Научете повече на: https://www.se.com/bg/bg/
INTERIMAGE